URIAGE Hyseac SOS Paste Local Skincare 15 g

700,00 ден

Нанесете локално на дамки навечер. Оставете цела ноќ. Исплакнете го следниот ден и набљудувајте го резултатот. Доколку е потребно, повторно нанесете ја следната ноќ.

Овој производ е хидролипиден и нема да се исплакне со вода. Мора да се избрише со марамче.

2 на залиха

Опис

СОС пастата делува уште од првата ноќ со забрзување на процесот на созревање на самото место, што предизвикува брзо исчезнување.
Дејствува на дамки

Со својата формула која го комбинира дејството на прочистувачко масло од шкрилци со природно впива зелена глина и цинк.
Локално смирува

Во прилог на овие специфични активни состојки доаѓа Uriage термална вода, која помага да се смири кожата локално.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Hyseac SOS Paste Local Skincare 15 g”