URIAGE Hyseac Purifying Peel-Off Mask 50 ml

640,00 ден

1. Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа избегнувајќи го пределот околу очите и линијата на косата. (Две удари од производот се доволни за целото лице).
2. Оставете 15 минути додека не се исуши целосно.
3. Нежно излупете се однадвор работејќи навнатре. Без плакнење.

Нема на залиха

Опис

Суштински неделен гест за совршена кожа. Оваа маска ги комбинира прочистувачките активни состојки во ултра иновативна текстура за лупење за да добиете видливи резултати од првата употреба. Докажана ефикасност на кожа склона кон акни.
ПРОЧИСТУВА

Со асоцијацијата на каолин за чистење на длабоки пори и дериват на јаболкова киселина за кераторегулатор, го апсорбира вишокот на себум и ги намалува флеките.
ГИ ЗАСТЕГНУВА ПОРИТЕ

Неговата формула содржи растителен екстракт за рафинирање на порите за помазна и почиста кожа
МАТИФИРА

Збогатен со цинк, анти-сјај ефикасност. Кожата веднаш се матира и долгорочно.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Hyseac Purifying Peel-Off Mask 50 ml”