URIAGE Hyseac MAT Matifying Emulsion 40 ml

720,00 ден

Нанесете наутро и/или навечер на темелно исчистена кожа.

Нема на залиха

Опис

HYSÉAC Mat’ е матизирачка нега со деликатно парфимирана полугел и полукремаста текстура. Иновацијата на формулата лежи во нејзиното тројно матирање, навлажнувачки и адстрингентно дејство, за позатегната, порафинирана текстура на кожата.
Матизира

Збогатен со екстракт од Тасев биле, овој крем содржи моќно и долгорочно средство за регулирање на себум.
Навлажнува

Термалната вода Uriage и глицеринот обезбедуваат оптимална влажност на кожата.
Ги затегнува порите

Овој производ ја намалува големината на проширените пори за рафинирана, затегната текстура на кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Hyseac MAT Matifying Emulsion 40 ml”