URIAGE Hyseac BL-Stick Local Skincare 3 ml

680,00 ден

Нанесете лосион локално и оставете да се исуши неколку секунди. Нанесете стап на флеките и нежно измешајте. Може да се нанесува под или над основата. Повторете до четири пати на ден со нежно тапкање.

Нема на залиха

Опис

Брз и лесен за употреба, HYSÉAC Bi-Stick е паметна двојна формула за нега на кожата благодарение на 2 комплементарни дејства. Задолжителен третман кој се носи секаде за беспрекорна кожа.
Се суши

Хидроалкохолен лосион, збогатен со кератолитички и антисебореични агенси, ги суши несовршеностите додека ја смирува кожата благодарение на термалната вода Uriage.
Сокрива

Направено со пудра со мек фокус, овој затемнет стап за корекција ги прикрива несовршеностите и дава смирувачки и прочистувачки дејства благодарение на комплексот TLR2-Regul® и антибактериското средство.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Hyseac BL-Stick Local Skincare 3 ml”