URIAGE Hyseac 3-Regul Global Tinted Skincare SPF-30 40 ml

810,00 ден

Нанесете наутро и навечер на темелно исчистено и исушено лице. Избегнувајте контакт со очи.
Тестирано на волонтери со мрсна кожа и несовршености. За секојдневна употреба

4 на залиха

Опис

Овој „се-во-едно“ производ за нега на кожа промовира елиминација на несовршеностите на кожата (дамки, митесери), природно го обединува тенот и ја ограничува појавата на трагите предизвикани од сонцето.
Ги ограничува несовршеностите

Овој производ ги ограничува дамките и митесерите со патентиран комплекс од активни состојки и термална вода Uriage.
Висока УВ заштита SPF30

Комплексот на UVA-UVB филтри обезбедува висока заштита од сонце за да го ограничи ефектот на враќање на акните и појавата на траги предизвикани од сонцето.
Го матира и обединува тенот

Неговата формула за тонирана висока покривност природно го обединува тенот и ги прикрива дамките, давајќи пудраст финиш и ефект против сјај.
Екстрактот од ликер го ограничува вишокот на себум за матиран тен со долготрајни резултати.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Hyseac 3-Regul Global Tinted Skincare SPF-30 40 ml”