URIAGE Gyn – 8 Soothing Cleansing Gel 100 ml

495,00 ден

Користете повремено во случај на иритација на мукозните мембрани. Сам, или како додаток на антигабични третмани. Се пена со вода и потоа обилно исплакнете. Надворешна употреба.

1 на залиха

Опис

Овој смирувачки гел за пенење брзо ги ублажува и смирува чувствата на непријатност, помагајќи брзо да се врати природната рамнотежа во интимните области. Неприкосновена толеранција.
Нежно чисти

Комплексот за чистење GLYCO-GYN (глико-естери и глико-флавоноиди на Edelweiss) обезбедува нежно дејство за чистење без да предизвика сувост.
Ги ублажува и ги ограничува чувствата на непријатност

Алкалната pH (pH 8) во комбинација со пироктон оламин помага во обновувањето на природната рамнотежа на интимната флора.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Gyn – 8 Soothing Cleansing Gel 100 ml”