URIAGE Frech Deodorant 125 ml x 2

670,00 ден

Нанесете секојдневно на чистење на пазувите. Добро протресете пред употреба. Држете го шишето и испрскајте 15 см подалеку од пазувите.

3 на залиха

Опис

Првиот хипоалергенски дезодоранс формулиран со камен од стипса кој нуди двојна 24-часовна минерална ефикасност против мирис и пот.
Апсорбира пот

Каменот од стипса е моќно антибактериско, против мирис и адстрингентно средство. Овој дезодоранс брзо ја апсорбира потта, оставајќи свиленкаста мазна завршница на кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Frech Deodorant 125 ml x 2”