URIAGE Eau Thermale Water Sleeping Mask 50 ml

540,00 ден

Нанесете тенок слој секоја вечер на исчистено лице. Оставете да делува цела ноќ и исплакнете наутро со термална мицеларна вода или со термална вода Uriage за да ја продолжите хидратацијата на кожата.

Нема на залиха

Опис

Нурнете ја кожата во вистинска „Термална бања“. Хидратантната моќ на Uriage термалната вода во ултра лесна желеста текстура ноќна маска. Кожата е одморена, како „8 часа сон“: текстурата на кожата е измазнета, целосно навлажнета, еластична и мека за ултра свеж сјај.
Ја регенерира хидратацијата на кожата

Оваа водена ноќна маска помага да се обнови кожната бариера за да се одржи оптимална стапка на хидратација.
Ја оптимизира континуираната хидратација на епидермисот

Повторно создава површинска фолија за прогресивно ослободување на навлажнувачките агенси од кремот.
Ја враќа природната бариера на кожата за да избегне дехидрација

Дејствува на цементот на корнеоцитите за трајно да ја зајакне хидратацијата.
Дава осветленост/Осветлува кожата

Неговиот антиоксидативен екстракт од Еделвајс остава свежа и сјајна кожа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Eau Thermale Water Sleeping Mask 50 ml”