URIAGE Eau Thermale Water Cream SPF-20 40 ml

880,00 ден

Нанесете наутро на темелно исчистено лице, врат и деколте. Избегнувајте го пределот на контурата на очите.

1 на залиха

Опис

Невкусен и богат, овој крем ја утешува кожата и содржи состојки кои помагаат да се заштитите од урбаното загадување. Кожата е исто така заштитена од UVA и UVB благодарение на филтерот SPF20.
Ја регенерира хидратацијата на кожата

Овој богат воден крем збогатен со термална вода Uriage помага да се обнови кожната бариера и да се одржи оптимална стапка на хидратација.
Ја оптимизира континуираната хидратација на епидермисот

Овозможува повторно создавање на површинска фолија за прогресивно ослободување на навлажнувачки агенси од кремот.
Ја враќа природната бариера на кожата за да избегне дехидрација

Дејствува на цементот на корнеоцитите за трајно да ја зајакне хидратацијата.
Ги намалува чувствата на непријатност

Совршено нахранета и смирена, кожата се буди помека благодарение на шеа путерот.
Ја заштитува кожата

Штит против загадување поврзан со УВ филтер за заштита од УВА/УВБ.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Eau Thermale Water Cream SPF-20 40 ml”