URIAGE Eau Thermale H.A. Booster Serum 30 ml

1,050,00 ден

Нанесете 2 до 3 капки пред вашиот Воден крем. Избегнувајте контакт со очи.

1 на залиха

Опис

Овој H.A бустер серум кој содржи 1,5% чиста и природна хијалуронска киселина делува на знаци на дехидрација (фини линии, непријатност, заматен тен итн.). Неговата удобна и ултра лесна текстура се топи на кожата за да ги врати природните механизми на хидратација. Како резултат на тоа, [1 БООСТ – 3 РЕЗУЛТАТИ], кожата е полна, измазнета и хидрирана. Го подобрува квалитетот на кожата за вистински ефект на кадифена кожа.

НАГРАДУВА, ГОБЛИКУВА И ИЗМАЗНУВА
Основната формула на серумот е збогатена со Хијалуронска киселина во концентрација од 1,5%. Оваа активна состојка овозможува формирање на заштитна фолија на површината. Фините линии на дехидрација се измазнуваат, а кожата станува сјајна и мека.
• Хијалуронска киселина со средна/ниска молекуларна тежина: хидрира (со ограничување на загубата на вода), дебели (преку нејзиниот „сунѓерски“ ефект кој имобилизира големи количини вода).
• Хијалуронска киселина со многу ниска молекуларна тежина: носи тон и еластичност на кожата (преку стимулација на фибробластите кои потекнуваат од природното создавање на хијалуронска киселина во дермисот).

РЕСТУКТИРА И ЗАШТИТИ
Неговата формула, збогатена со [Aquaxyl + Extract of Marshmallow Flower], ја зајакнува хидратацијата на слоевите на кожата и ја штити од надворешни агресии. Кожата е прогресивно и трајно хидрирана.

СЕНЗОРИЈАЛНОСТ
Овој серум, со својата обвивна и удобна текстура, ветува пријатна примена. Неговиот мирис е потпис на палетата EAU THERMALE: мириси на бергамот и праска, со нота на крин на долината и база на кедар.

ВИСОКА ТОЛЕРАНЦИЈА
Покрај хидрантните придобивки, термалната вода Uriage ги омекнува и смирува сите типови кожа, дури и најчувствителните преку комбинација на два ексклузивни патенти на Uriage (LN Modul и Barrier Patent): тие ја штитат и придонесуваат за природната одбрана на кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Eau Thermale H.A. Booster Serum 30 ml”