URIAGE DS Soft Balancing Shampoo 500 ml

890,00 ден

Користете секојдневно или заедно со шампони за третман против првут DS Hair. Нанесете на влажна коса, на челото и на тилот. Работете во пена додека нежно масирајте. Исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очи.

1 на залиха

Опис

Иновација на DS HAIR: првата палета на шампони што вклучува термална вода од француските Алпи. Овој шампон за прочистување и балансирање го смирува скалпот и дава чувство на удобност и свежина. Со свеж, пријатен мирис и мека, кремаста текстура на мус, ја остава косата свиленкаста и здрава.
Смирувачко дејство

Патентираната TLR2-Regul технологија во комбинација со Uriage термалната вода и Edelweiss делуваат специјално за смирување и заштита на скалпот.
Прочистувачка акција

Неговата формула базирана на Piroctone Olamine го прочистува скалпот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE DS Soft Balancing Shampoo 500 ml”