URIAGE Bebe 1ER Thermal Water 150 ml

480,00 ден

Спреј онолку често колку што е потребно. Испрскајте и оставете да делува.
Може да се користи во очите и на мукозните мембрани.

1 на залиха

Опис

100% чиста и природна термална вода Uriage е идеална за хидратација, смирување и заштита на деликатната кожа на бебето, секој ден.
Идеален за веднаш смирување на црвенилото…
1. ХИДРАТИРА

Благодарение на неговиот висок состав на минерали блиску до клетките на кожата, има продолжено хидратантно дејство.
2. СМИРУВА

Благодарение на неговата рамнотежа на минерали, вклучувајќи калциум и магнезиум, обезбедува придобивки за чувствителната кожа на бебето.
3. ЗАШТИТИ

Дејството на силициумот помага да се зајакне хидролипидниот филм на кожата. Додека неговиот специфичен минерален состав помага за обновување на бариерата на кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Thermal Water 150 ml”