URIAGE Bebe 1ER Peri-oral Care 30 ml

360,00 ден

Нанесете два или три пати на ден на иритирани места, на совршено исчистена и исушена кожа.

2 на залиха

Опис

Пери-орална нега која содржи термална вода Uriage во комбинација со патентиран комплекс TLR2-Regul, ја смирува иритацијата и го смирува црвенилото околу устата.
Смирува

Патентираната TLR2-Regul технологија и Uriage Thermal Water ги смируваат чувствата на непријатност предизвикани од микроорганизми.
Прочистува

Бакар и цинк глуконатите ја ограничуваат бактериската пролиферација
Поправки

Нејзините активни состојки ја поправаат бариерата на кожата и ја враќаат удобноста и еластичноста. Покрај тоа, овој производ обезбедува „олео-минерална“ заштита на површината на кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Peri-oral Care 30 ml”