URIAGE Bebe 1ER Moisturizing Milk 500 ml

940,00 ден

Користете секојдневно, наутро и навечер по потреба.

1 на залиха

Опис

Оваа мазна и кремаста емулзија интензивно ја хидрира деликатната кожа на бебето и спречува сувост.
Неговата формула, вклучително и природниот комплекс [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss] во комбинација со Plant Squalane, создава заштитна фолија и долготрајно хранливо дејство.
НИЕ САКАМЕ: Растопливата, немрсна и лесно миризлива текстура овозможува брзо нанесување.
1. ХИДРАТИРА

Комплексот [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss] интензивно хидрира што значи дека кожата повторно е удобна.
2. ЗАШТИТИ И СПРЕЧУВА СУШЕЊЕТО

Шеа путер во комбинација со Plant Squalane ја утешува, штити и зачувува деликатната кожа на бебето од сувост.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Moisturizing Milk 500 ml”