URIAGE Bebe 1ER Mineral Cream SPF-50+ 50 ml

640,00 ден

Пред излегување, нанесете голема количина за целосно покривање на кожата, на пример еднаква на лажичка за лицето и вратот. Повторно нанесувајте често, особено по потење, пливање или сушење со пешкир. Дури и со соодветна заштита, минимизирајте го изложувањето на сонце. Прекумерното изложување на сонце, дури и индиректно, е опасно по здравјето.
Избегнувајте го пределот на контурата на очите.

5 на залиха

Опис

Специјално дизајниран за чувствителна кожа на бебиња, овој крем обезбедува многу висока заштита од UVA и UVB зраците. Не ги изложувајте бебињата директно на сонце. Тие мора да останат во сенка, добро заштитени со очила за сонце, облека и капа.
1. ОБЕЗБЕДУВА МНОГУ ВИСОКА ЗАШТИТА

Фотозаштитата со минерални филтри нуди максимална толеранција за чувствителната кожа на бебињата
2. ИНТЕНЗИЛНО НАДОГЛЕДУВА

Збогатен со термална вода Uriage и Aquaspongines®, овој производ ја штити кожата од сушење и длабински ја хидрира деликатната кожа на бебето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Mineral Cream SPF-50+ 50 ml”