URIAGE Bebe 1ER Cradle Cap Care Cream 40 ml

400,00 ден

Нанесете на местата погодени од капачето за лулка и нежно масирајте, оставете да делува преку ноќ, а потоа исплакнете следното утро. Избегнувајте контакт со очите.

Нема на залиха

Опис

1st Cradle Cap Care Cream ги смирува малите иритации и чувството на непријатност. Помага да се регулира кожната флора и нежно ги отстранува капачињата од лулка. Комбинираната ефикасност на прочистувачка активна состојка и патентиран анти-иритантен комплекс поврзан со термалната вода Uriage обезбедува брзо подобрување на оваа состојба на скалпот.
Неговата хидратантна, лесна и немрсна текстура ја враќа еластичноста и мекоста на кожата на деликатниот скалп на бебето!
1. СМИРУВА

Збогатен со термална вода Uriage, овој производ ги смирува и смирува иритациите на скалпот.
2. ЈА ЕЛИМИНИРА КАПКАТА НА ЛУЛКАТА

Овој производ го елиминира капачето од лулка преку неговото навлажнувачко дејство и помага да се намали пролиферацијата на микроорганизми за да се одржи здрав, смирен скалп.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Cradle Cap Care Cream 40 ml”