URIAGE Bebe 1ER Cold Cream 75 ml

430,00 ден

Нанесете на чиста, сува кожа и нежно масирајте додека целосно не се апсорбира.

1 на залиха

Опис

Овој производ интензивно ја храни и заштитува сувата и нежна кожа на бебето од надворешни агресии (ветер, студ, тврда вода итн.).
Неговата формула, вклучувајќи го природниот комплекс [Uriage термална вода + органски Edelweiss] смирува и носи моментален комфор. Овој крем, базиран на активни состојки кои ги надополнуваат липидите, како што е Plant Squalane кој е богат со есенцијални масни киселини, го обновува хидролипидниот филм на кожата.
1. ИНТЕЗНО ЈА храни

Збогатен со пчелин восок и сончогледово масло, овој производ за нега на кожата е ултра-хранлив и омекнувач. Растенијата Сквалан помага да се обнови хидролипидниот филм на кожата.
2. СПРЕЌА И ЗАШТИТИ

Неговата формула, вклучително и комплексот [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss], во комбинација со маслото од јојоба, ја штити и смирува деликатната кожа на бебето.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Cold Cream 75 ml”