URIAGE Bebe 1ER Cleansing Oil 500 ml

845,00 ден

Наутро и/или навечер Добро се пени, а потоа исплакнете во чиста вода.

1 на залиха

Опис

Ова хранливо масло за чистење нежно ја чисти деликатната кожа на бебето. Неговата формула, вклучително и природниот комплекс [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss] во комбинација со нежни средства за надополнување на липидите, ја штити кожата од ефектите на сушење на водата оставајќи заштитна фолија.
НИЕ САКАМЕ: неговата одлична толеранција (физиолошка pH вредност, без сапун), неговиот иконски мирис што предизвикува зависност и неговото ново проѕирно шише!
1. ЧИСТИ

Неговата екстра-нежна база за чистење без сапун, физиолошка pH вредност, нежно ја чисти кожата.
2. ЗАШТИТИ

Нејзиниот нов природен комплекс [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss] ја зачувува, заштитува и ја зајакнува бариерата на кожата на бебето.
3. ЈА ХРАНУВА, ХИДРАТИРА

Благодарение на неговата маслена текстура и екстракти од хибискус и глицерин, 1st Cleansing Oil ја хидрира и ја храни деликатната кожа на бебето. Кожата е мека и еластична.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Cleansing Oil 500 ml”