URIAGE Bebe 1ER Cleansing Cream 500 ml

980,00 ден

Секојдневна употреба. Добро пена и исплакнете.

2 на залиха

Опис

Овој богат и кремаст крем за чистење нежно го чисти и зачувува хидролипидниот филм. Неговата формула, вклучувајќи го природниот комплекс [Uriage термална вода + органски Edelweiss] во комбинација со шеа путер ја остава кожата хидрирана.
Неговата нова, поприродна формула и мирисот што предизвикува зависност го прават овој прв крем за чистење идеален за капење на бебето.
НИЕ САКАМЕ: неговиот иконски мил мирис и кремаста галенска формулација!
1. ЧИСТИ

Неговата нежна кремаста основа за чистење, без сапун и со физиолошка pH вредност, нежно ги елиминира нечистотиите.
2. ЈА храни и омекнува

Благодарение на новиот комплекс [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss], 1st Cleansing Cream ја храни и зачувува хидролипидната фолија на бебето, оставајќи ја кожата мека и еластична.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Cleansing Cream 500 ml”