URIAGE Bebe 1ER Change Cream 100 ml

510,00 ден

Përdoreni në mënyrë parandaluese ose në kohë nevoje.
Aplikojeni në një shtresë të trashë në lëkurë të pastër dhe të thatë në mënyrë perfekte pas çdo ndryshimi.

5 на залиха

Опис

Овој крем ефикасно ја спречува појавата на црвенило и го поправа епидермисот ослабен секојдневно од пелени.
Неговата формула, вклучувајќи го природниот комплекс [Uriage Термална вода + органски Еделвајс] го смирува чувството на непријатност, помага да се намали црвенилото и ја зајакнува бариерата на кожата.
Збогатен со цинк оксид и пчелин восок, ја изолира површината на кожата на неоклузивен начин и помага да се поправи така што остава невидлива заштитна фолија. Кожата е смирена и заштитена.
1. СПРЕЌА И ГО НАМАЛУВА ОСИПОТ НА пелени

Неговата формула го вклучува комплексот [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss], заштитува од болки, го смирува чувството на непријатност и ја зајакнува бариерата на кожата.
2. ПРОЧИСТИ, ЗАШТИТИ И ПОПРАВУВА

Прочистувачките својства на цинк оксидот, во комбинација со пчелин восок, шеа путер и растителни масла, ја штитат бебешката кожа од иритација од урина и измет со тоа што формираат вистински, неоклузивен штит на кожата и помагаат да се поправи. Видливи ефекти од првата апликација.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bebe 1ER Change Cream 100 ml”