URIAGE Bariesun Spray Very High Protection SPF-30+ 200 ml

880,00 ден

Пред изложување, нанесете дарежлив и рамномерен слој за да ја покриете областа изложена на сонце. Повторно нанесувајте редовно, особено по потење, пливање или сушење со пешкир. Иако сте добро заштитени, намалете ја изложеноста што е можно повеќе.

Нема на залиха

Опис

Благодарение на комплексот за филтрирање со високи перформанси, овој спреј обезбедува висока заштита од UVA и UVB зраците, слободните радикали и го спречува сушењето на кожата. Неговата лесна, немрсна и пријатно мирисна текстура гарантира обновено задоволство од употребата при секое нанесување. Овој спреј гарантира висока безбедност, висока толеранција и брза апсорпција.
Спречува фотостареење

Термалната вода Uriage, во сржта на формулите Bariésun, се бори против штетните ефекти на сонцето. Затоа, кожната бариера е зајакната и ДНК е заштитена од оштетување од УВ зраци*.
Заштитува од УВ зраци

Неговиот нов комплекс на филтри од најновата генерација обезбедува висока заштита од УВ зраци. Овој спреј гарантира докажана фотостабилност и широка UVB и UVA покриеност.
Интензивно навлажнува

Збогатен со Aquaspongine и Uriage термална вода, спрејот обезбедува интензивна заштита од сувост.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariesun Spray Very High Protection SPF-30+ 200 ml”