URIAGE Bariesun Moisturizing Lotion SPF-50+ 200 ml

990,00 ден

Како да се користи

Пред изложување, нанесете дарежлив и изедначен слој од Uriage Bariésun Eco Tube Moisturizing Lotion SPF50+ 200ml за да го покриете подрачјето изложено на сонце. Повторно нанесувајте редовно, особено по потење, пливање или сушење со пешкир.

Нема на залиха

Опис

Uriage Bariésun Eco Tube Moisturizing Losion SPF50+ 200ml има висока заштита од сонце од UVA/UVB зраци како и сина светлина. Поточно, овој крем збогатен со новиот комплекс на филтри од најновата генерација гарантира фотостабилност и широка UVB и UVA покриеност. Така, кожата на телото и лицето се совршено заштитени долго време. Понатаму, оваа специфична крема се издвојува по тоа што има еколошки пристап. Со други зборови, покрај формулата што ги почитува коралите и океаните, неговото еко-одговорно пакување има 48% помалку пластика и целосно може да се рециклира. Така, не само што кожата е совршено заштитена, туку и околината е благодарение на употребата на овој крем за сончање. Конечно, во однос на нејзината кремаста текстура, тој е прилично лесен за кожата, брзо се апсорбира и пријатно мириса. На овој начин, задоволството од користењето гарантирано ќе се обновува со секоја апликација.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariesun Moisturizing Lotion SPF-50+ 200 ml”