URIAGE Bariesun Moisturizing Kid Lotion SPF-50+ 100 ml

740,00 ден

Пред изложување, нанесете дарежлив и рамномерен слој за да ја покриете областа изложена на сонце. Повторно нанесувајте редовно, особено по потење, пливање или сушење со пешкир. Иако сте добро заштитени, намалете ја изложеноста што е можно повеќе. Не ги изложувајте бебињата и малите деца директно на сонце.

Нема на залиха

Опис

Благодарение на комплексот за филтрирање со високи перформанси, овој лосион за деца обезбедува многу висока заштита од UVA и UVB зраците, слободните радикали и го спречува сушењето на кожата. Неговата лесна и немрсна текстура гарантира обновено задоволство од употребата при секое нанесување. Овој лосион гарантира висока безбедност, висока толеранција и брза апсорпција.
Спречува фотостареење

Термалната вода Uriage, во сржта на формулите Bariésun, се бори против штетните ефекти на сонцето. Затоа, кожната бариера е зајакната и ДНК е заштитена од оштетување од УВ зраци*.
Заштитува од УВ зраци

Неговиот нов комплекс на филтри од најновата генерација обезбедува многу висока заштита од УВ зраци. Овој лосион гарантира докажана фотостабилност и широка UVB и UVA покриеност.
Интензивно навлажнува

Збогатен со Aquaspongine и Uriage термална вода, овој лосион обезбедува интензивна заштита од сувост.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariesun Moisturizing Kid Lotion SPF-50+ 100 ml”