URIAGE Bariesun Moisturizing Cream SPF-50+ 50 ml + Thermal Water 50 ml

670,00 ден

Како да се користи:
Uriage Bariesun Cream SPF 50+:

Нанесете доволна доза од производот пред изложување на сонце, на пример еднаква на лажичка за лицето и вратот. Намалувањето на оваа количина на производ последователно ја намалува ефикасноста на заштитата.
Повторно нанесувајте често, особено во случај на потење, капење во вода или спортски активности.
Дури и ако е добро заштитен, минимизирајте го изложувањето на сонце.
Не ги изложувајте децата на директна сончева светлина.

Uriage Eau Thermale D’uriage: прскајте секогаш кога ќе почувствувате потреба. Едноставен гест на грижа што треба да се изврши без умереност. Оставете да дејствувате. Не сушете или мачкајте за да овозможите подобра пенетрација на компонентите.

Нема на залиха

Опис

Uriage Bariesun крем SPF 50+ со Uriage Eau Thermale D’uriage
Uriage Bariesun Cream SPF 50+: Палетата Bariésun комбинира високо ефективен систем за филтрирање со својствата на термалната вода Uriage за заштита на кожата и спречување на оштетување на клетките предизвикани од UVA и UVB зраците. Овој крем со многу висока заштита од сонце има лесна текстура која гарантира невидлив финиш на кожата по секоја употреба. Тој нуди висока подносливост и одлична ефикасност

Uriage Eau Thermale D’uriage: Термалната вода Uriage е термална вода што се користи секојдневно, вистински лек базиран на елементи во трагови и минерали, извор на благосостојба за вашата кожа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariesun Moisturizing Cream SPF-50+ 50 ml + Thermal Water 50 ml”