URIAGE Bariesun Moisturizing Cream SPF-30+ 50 ml

720,00 ден

Пред изложување, нанесете дарежлив и рамномерен слој за да ја покриете областа изложена на сонце. Повторно нанесувајте редовно, особено по потење, пливање или сушење со пешкир. Иако сте добро заштитени, намалете ја изложеноста што е можно повеќе. Не ги изложувајте бебињата и малите деца директно на сонце.

2 на залиха

Опис

Благодарение на комплексот за филтрирање со високи перформанси, кремот обезбедува висока заштита од UVA и UVB зраците, слободните радикали и го спречува сушењето на кожата. Неговата лесна, немрсна и пријатно мирисна текстура гарантира обновено задоволство од употребата при секое нанесување. Овој крем гарантира висока безбедност, висока толеранција и брза апсорпција.
Спречува фотостареење

Термалната вода Uriage, во сржта на формулите Bariésun, се бори против штетните ефекти на сонцето. Затоа, кожната бариера е зајакната и ДНК е заштитена од оштетување од УВ зраци*.
Заштитува од УВ зраци

Неговиот нов комплекс на филтри од најновата генерација обезбедува многу висока заштита од УВ зраци. Овој лосион гарантира докажана фотостабилност и широка UVB и UVA покриеност.
Интензивно навлажнува

Збогатен со Aquaspongine и Uriage термална вода, кремот обезбедува интензивна заштита од дехидрација.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariesun Moisturizing Cream SPF-30+ 50 ml”