URIAGE Bariesun Mineral Cream SPF-50+ 100 ml

740,00 ден

Пред изложување, нанесете дарежлив и рамномерен слој за да ја покриете областа изложена на сонце. Повторно нанесувајте редовно, особено по потење, пливање или сушење со пешкир. Иако сте добро заштитени, намалете ја изложеноста што е можно повеќе. Не ги изложувајте бебињата и малите деца директно на сонце. Избегнувајте контакт со нежни ткаенини.

Нема на залиха

Опис

Специјално формулиран за најкревка и најнетолерантна кожа, овој немрсен крем брзо продира, обезбедувајќи максимална безбедност и толеранција. Водоотпорна, кожата е заштитена од сонце.
Обезбедува многу висока заштита

Благодарение на 100% минерален фотозаштитен комплекс, чувствителната кожа е заштитена од UVA-UVB зраците.
Интензивно навлажнува

Aquaspongines и Uriage термалната вода обезбедуваат интензивна заштита од сувост.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariesun Mineral Cream SPF-50+ 100 ml”