URIAGE Bariesun Kids Very High Protection Spray SPF-50+ 200 ml

1,110,00 ден

Пред изложување, испрскајте дарежлив и рамномерен слој Uriage Bariésun Moisturizing Kid Spray SPF50+ 200ml за да ја покриете областа изложена на сонце. Повторно нанесувајте редовно, особено по потење, пливање или сушење со пешкир.

Нема на залиха

Опис

Uriage Bariésun Moisturizing Kid Spray SPF50+ 200ml има многу висока заштита од сонце, особено индицирана за кожата на телото и лицето на децата. Во суштина, овој крем за сончање е збогатен со комплекс за филтрирање со високи перформанси кој ја штити кожата и од УВА и од УВБ зраци. Покрај тоа, кожата е исто така заштитена од слободните радикали и останува хидрирана подолго, дури и во долгите денови на плажа или базен. Од друга страна, неговата формула за спреј е доволно нежна дури и за чувствителна кожа бидејќи нема мириси. Истовремено, фактот што е спреј гарантира многу лесна и немрсна текстура која брзо се впива во кожата. На овој начин им овозможува на децата веднаш да ги продолжат своите авантури на сонце.
Составот на овој крем за сончање е збогатен и со познатиот навлажнувач Uriage Thermal Water. Во основа се бори против штетните ефекти на сонцето преку зајакнување на заштитната бариера на кожата и заштита на ДНК на кожата од оштетување од УВ зраците. Понатаму, збогатен со Aquaspongine, овој лосион обезбедува интензивна заштита од сувост. Така, кожата не само што е целосно заштитена од сонце, туку е и многу помазна, смирена и хидрирана. Конечно, присуството на витамин Ц и Е гарантира дополнителна заштита на кожата благодарение на високата концентрација на антиоксиданси. Покрај тоа, овие две својства гарантираат поголема ефикасност на UVA/UVB филтрите на овој крем за сончање. Сè на сè, детската кожа е целосно заштитена од сонце додека останува хидрирана и мазна во текот на денот.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariesun Kids Very High Protection Spray SPF-50+ 200 ml”