URIAGE Bariesun Autobronzant Self – Tanning Spray 100 ml

650,00 ден

За лице: нанесете го производот на рацете и нанесете рамномерно избегнувајќи ги веѓите и косата.
За тело: распределете го производот и намачкајте го рамномерно, без да ги заборавите стапалата, колената, лактите и зглобовите. Измијте ги рацете темелно секој пат по нанесувањето.
Повторете ја апликацијата додека не се добие саканата боја. За најдобри резултати, пред нанесувањето на Bari é sun Self-Tanning Bruma, се препорачува да се исчисти лицето со гел é и деликатен пилинг и на телото со
Крем за пилинг за тело.

Нема на залиха

Опис

Оваа спреј ја осветлува вашата кожа и промовира природен и изедначен тен уште од првите апликации. Спрејот со повеќе позиции е; практично и овозможува совршена дифузија.
Не штити од сончева светлина, користете фотозаштита во случај на изложување на сонце.
Овозможува тен без изложување на сонце:
Благодарение на комбинацијата на две активни состојки за самопотемнување (DHA и Erythulose), тој дава природен и униформен тен уште од првите апликации.
Ја заштитува кожата:
L’ Water Uriage Thermal ја зајакнува бариерата на кожата и природно ја штити клеточната ДНК од промените предизвикани од УВ.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariesun Autobronzant Self – Tanning Spray 100 ml”