URIAGE Bariederm – CICA Serum 30 ml

1,430,00 ден

Нанесете наутро и навечер на целото лице, пред вашиот ДНЕВЕН ГЕЛ-КРЕМ Bariéderm-CICA на совршено исчистена и исушена кожа.

1 на залиха

Опис

Роден од нашата експертиза за кожни бариери, овој дерматолошки серум со висока толеранција секојдневно ја зајакнува, штити и поправа оштетената и кревка кожа.

Досаден тен, непријатност, знаци на замор, фини линии, мали видливи несовршености или светло црвенило.
РЕЛАБАНЦИИ

ПРЕБИОТИЧКА ИНОВАЦИЈА: 10,5% ТЕРМИЛНО-БИОТИЧКИ КОМПЛЕКС
Термалната вода Uriage поврзана со инулин, пребиотик, нуди уникатно дејство за ребалансирање на кожните и микробните бариери.
ЈА УНИФИКУВА, ЈА Смирува И ЈА ЗАБИВУВА ПОПРАВКАТА НА КОЖАТА

Збогатен со поправка Centella Asiatica, хијалуронски киселини (висока и ниска молекуларна тежина) и витамин Б5, овој ултра смирувачки серум длабоко ја навлажнува кожата, ја промовира нејзината регенерација и го изедначува тенот.
Достапен е пиктограмот Centella Asiatica
ЗАЈАКНУВА

Неговата формула збогатена со дипептиди, помага да се стимулира поправка на кожата и да се спречат знаците на стареење.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariederm – CICA Serum 30 ml”