URIAGE Bariederm – CICA Lips Repairing Balm 2 x 15 ml

600,00 ден

Нанесете на усните толку често колку што е потребно, користејќи го заострениот крај.

2 на залиха

Опис

Првиот бариерен мелем за усни формулиран со Poly-2p, иновативен патентиран комплекс, кој нуди тројно дејство. Формула со висока толеранција и долготрајна, која е погодна и за професионална и за лична употреба.
Ја изолира површината на кожата

Комбинацијата на два полимери обезбедува изолационо дејство на површината на кожата за да спречи идни агресии.
Длабоко се регенерира

Комбинацијата од два полимери ги поправа испуканите и оштетените усни.
Смирува

Фитостеролите веднаш ги смируваат сувите испукани усни, враќајќи им поголема удобност.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariederm – CICA Lips Repairing Balm 2 x 15 ml”