URIAGE Bariederm – CICA Dermatological Oil 100 ml

760,00 ден

Нанесете два пати на ден на стрии и неодамнешни лузни, нежно масирајте со кружни движења додека не заврши апсорпцијата. Немрсен финиш. Нема потреба да чекате да се облечете. Може да се користи пред, за време и по бременоста, вклучително и за време на доењето. Чистете ги брадавиците пред секое хранење.
Не нанесувајте на оштетена кожа.

1 на залиха

Опис

Дерматолошкото CICA-OIL е дизајнирано за масажа на стрии и неодамнешни кожни траги. Совршено е за вашето тело и неговите различни промени (бременост, зголемување на телесната тежина, пост-оперативна…).
Неговата формула е составена од 99,9% состојки од природно потекло.
1/ КОРЕКЦИЈА:

– патент за поправка на GF, докажана поправка ефикасност
– Таману маслото богато со полифеноли промовира поправка на кожата.
– Растителниот сквалан го регенерира хидролипидниот филм на кожата.
2/ ПРЕВЕНЦИЈА:

– Маслото од јојоба богато со масни киселини, ја штити и храни кожата.
– Маслото од авокадо богато со каротеноиди, витамин Ц и Е, ја омекнува кожата.
– Сончогледовото масло природно богато со омега-6 и витамин Е интензивно ја храни кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE Bariederm – CICA Dermatological Oil 100 ml”