URIAGE AGE PROTECT Multi-Action Intensive Serum 30 ml

1,500,00 ден

Нанесете наутро и/или навечер на темелно исчистена, исушена кожа. Избегнувајте контакт со очи. Не користете ако сте бремени. Ако се појави пецкање, одложете ги апликациите.

Нема на залиха

Опис

Овој засилувачки серум делува и на знаците на стареење и на секојдневните агресии кои ја оштетуваат кожата: сина светлина, УВ зраци, загадување, стрес, замор… Кожата е посјајна, поцврста и изгледа помладешка.
Ги спречува и коригира знаците на стареење

Ја намалува појавата на фини линии и брчки, се бори против губењето на цврстината и недостатокот на дебеличка, помага во спречување на темни дамки и ја враќа виталноста и сјајот на кожата. Синергија од високо концентрирани состојки за зголемено дејство против стареење.
Ја заштитува кожата

Кожата е заштитена од загадување и штетни ефекти од сината светлина, благодарение на BLB

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE AGE PROTECT Multi-Action Intensive Serum 30 ml”