URIAGE AGE PROTECT Multi-Action Eye Contour 15 ml

1,200,00 ден

Нанесете наутро и/или навечер, со лесно тапкање околу пределот околу очите. Не е погоден за бремени жени.

Нема на залиха

Опис

Неговата кремаста текстура делува и на знаците на стареење и на секојдневните агресии кои ја оштетуваат кожата: сина светлина, УВ зраци, загадување, стрес, замор… Збогатен со деконгестирачки и заматувачки активни состојки, ја намалува појавата на брчки и отеченост, го подига очниот капак. за ефект на затегнување на кожата и ја измазнува контурата на очите.
Ги корегира знаците на стареење

Ја намалува појавата на фини линии и брчки, се бори против губењето на цврстината и недостатокот на дебеличка и ја враќа виталноста и сјајот на кожата.
Ја заштитува кожата

Кожата е заштитена од загадување и штетни ефекти од сината светлина, благодарение на BLB*.
Ја намалува појавата на темни кругови и оток

Темните кругови и подуеноста се видливо намалени благодарение на состојките за деконгестија и мек фокус.
Ја навлажнува кожата

Збогатен со Uriage термална вода и растителни восоци за еластична, навлажнета кожа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE AGE PROTECT Multi-Action Eye Contour 15 ml”