URIAGE AGE PROTECT Multi-Action Cream 40 ml

1,480,00 ден

Нанесете го производот на лицето и рамномерно распоредете го по кожата.

Нема на залиха

Опис

Видливо ги намалува порите додека ја подобрува текстурата на кожата.

Uriage Age Protect Multi-Action кремот помага во борбата против првите знаци на стареење, ја штити кожата од УВ зраци, загадување и стрес, го ублажува заморот. Термалната вода има благотворно и навлажнувачки ефект врз кожата, правејќи ја нејзината површина помазна. Комплексот BLB ја штити кожата од загадување. Ретинолот ја враќа структурата, липидниот баланс и ја прави кожата посветла. Хијалуронската киселина ја нормализира хидратацијата и ја зголемува еластичноста. Смолата Dragon’s Blood има антибактериски својства и промовира брзо заздравување. Витаминот Ц ги оптимизира метаболичките процеси, ја намалува кршливоста на капиларите. Витаминот Е има ефект на кревање, ги отстранува трагите од замор и стрес.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE AGE PROTECT Multi-Action Cream 40 ml”