URIAGE AGE ABSOLU Redensifying Sleeping Mask 50 ml

2,120,00 ден

Нанесете тенок слој од маската за спиење на лицето и вратот и оставете да делува цела ноќ. Дневно или 2 до 3 пати неделно, по потреба. Тестирано под дерматолошка контрола.

1 на залиха

Опис

ГЛОБАЛНА КОРЕКЦИЈА ПРОТИВ стареење
Неговата висока концентрација на активни состојки против стареење помага да се намали појавата на фини линии и брчки, да се бори против опуштеноста на кожата и губењето на густината.
• Проколаген пептид: ја стимулира синтезата на колаген за да ја врати густината и да ја обиколи кожата
• Ретинол** и хијалуронска киселина: за измазнување и зацврстување на кожата
• Витамини Ц и Е: антиоксидативно дејство за осветлување на кожата

ИНТЕНЗИВНА ЗАШТИТА ОД СТАРЕЕЊЕ
Оваа маска за спиење со хијалуронска киселина делува превентивно на сите знаци на стареење:
• [TELOMERES PROTECT] патентиран комплекс кој го намалува оштетувањето на клетките и помага да се спречи фотостареењето предизвикано од УВ зраците и сината светлина.

ВИСОКО РЕГЕНЕРИРАЊЕ
Екстрактот од калинка во оваа маска помага за регенерација и ревитализација на кожата. Резултат: помазна кожа и свеж тен наутро.

УДОБНОСТ И ИСХРАНА
Кожата е интензивно негувана, поеластична и помека благодарение на растителниот комплекс за обновување на липидите од 100% природно потекло [Шеа путер + путер Илипе + масло од јојоба].

СЕНЗОРЕН АПЕЛ
Ефектот на „Cocoon“ хранлива розова текстура за интензивен комфор наутро. Овој мек и свеж гел крем ја обвива кожата за да ја зголеми пенетрацијата на активните состојки во текот на ноќта, совршено време за кожата да ги реактивира своите механизми за регенерација. Нежно мирисна, не мрсна и нелеплива.

ВИСОКА ТОЛЕРАНЦИЈА
Термалната вода Uriage ги омекнува и смирува сите типови на кожа, дури и чувствителна.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE AGE ABSOLU Redensifying Sleeping Mask 50 ml”