URIAGE AGE ABSOLU Redensifying Rosy Cream 50 ml

2,120,00 ден

Нанесете ја кремата против стареење на целото лице и врат наутро и/или навечер. За сите зрели типови на кожа, дури и чувствителна. Тестирано под дерматолошка контрола.

1 на залиха

Опис

ГЛОБАЛНА КОРЕКЦИЈА ПРОТИВ стареење

Неговата висока концентрација на активни состојки против стареење помага да се намали појавата на фини линии и брчки, да се бори против опуштеноста на кожата и губењето на густината.

• Проколаген пептид: ја зајакнува синтезата на колаген* за да ја врати густината и да ја обиколи кожата
• Ретинол** и хијалуронска киселина: за измазнување и зацврстување на кожата
• Витамини Ц и Е: антиоксидативно дејство за осветлување на кожата

ИНТЕНЗИВНА ЗАШТИТА ОД СТАРЕЕЊЕ

Овој розов крем против стареење со хијалуронска киселина делува превентивно на сите знаци на стареење:
• [TELOMERES PROTECT] патентиран комплекс кој го намалува оштетувањето на клетките и помага да се спречи фотостареењето предизвикано од УВ зраците и сината светлина.
• Blue Light Barrier*** технологија која ја штити кожата од штетните ефекти на сината светлина.

ЗДРАВУВАЧ НА ЗРАЧЕЊЕ

Го открива природниот розев сјај на кожата со комбинација од [бисери од природно потекло + витамини]. Кожата е посветла и порамномерна.

УДОБНОСТ И ИСХРАНА

Кожата е интензивно негувана, поеластична и помека благодарение на растителниот комплекс за обновување на липидите од 100% природно потекло [Шеа путер + путер Илипе + масло од јојоба].

СЕНЗОРЕН АПЕЛ
Богата и кадифена розова текстура за моментална удобност која трае цел ден. Нежно мирисна, не мрсна и нелеплива. Одлична основа за шминка.

ВИСОКА ТОЛЕРАНЦИЈА
Термалната вода Uriage ги омекнува и смирува сите типови на кожа, дури и чувствителна.

Brand

Уриаж

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “URIAGE AGE ABSOLU Redensifying Rosy Cream 50 ml”