UNISEPT Toothpaste 100 ml

470,00 ден

Употреба: Користете доволна количина од Unisept паста за заби за миење на забите наутро, навечер и по секој оброк секојдневно. Деца помали од 6 години треба да користат количина колку зрно грашок, под надзор на возрасен, за да се минимизира голтањето на пастата. Доколку користите флуорид во некоја друга форма, консултирајте стоматолог пред да почнете со употреба на пастата. Да се чува на температура од 15-25°C, на суво и ладно место, надвор од дофат на деца.

1 на залиха

SKU: INTRMD-7 Категорија Ознака:

Опис

InterMed Unisept Паста за заби за дневна антимикробна заштита на усната празнина.

Ефективна заштита и отстранување на денталниот плак и површински дамки
Зајакнување на глеѓта
Ефикасна против лош здив и дава чувство на свежина во усната празнина
Специјално дизајнирана за употреба за време на бременост
Дневна нега
Многукратна заштита на оралната шуплина

Brand

Интермед

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “UNISEPT Toothpaste 100 ml”