TYLOL HOT Sachets x 12

240,00 ден

1761 на залиха

Опис

Парацетамолот делува така што ја ублажува болката и ја намалува покачената телесна температура.
Хлорфенамин спаѓа во групата на лекови наречени антихистаминици кои делуваат така што ги ублажуваат симптомите на алергија: течење на носот, затнат нос, црвенило и/или чувствителност на очите.

Псевдоефедрин хидрохлорид е деконгестив, кој делува така што ги ублажува симптомите на назална конгестија.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TYLOL HOT Sachets x 12”