TYLOL HOT PEDIATRIC Sachets x 12

180,00 ден

17 на залиха

Опис

Тајлол Хот кесичките за деца од 6 до 12 години е лек кој може да се издава без лекарски рецепт.
Tylol Hot за деца има аналгетик (олеснува болка), антипиретик (ја намалува температурата), антихистамин (антиалергичен) и го намалува отокот на мукозните мембрани на горниот респираторен тракт, што се должи на неговите активни состојки: парацетамол, хлорфенирамин малеат и псеудоефедрин хидрохлорид. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната температура. Хлорфенирамин малеат ги ублажува следните симптоми: течење на носот, отекување на носната слузница, црвенило и/или преосетливост на очите. Псевдоефедрин хидрохлорид го намалува отокот на мукозните мембрани на горниот респираторен тракт.

Brand

Нобел

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TYLOL HOT PEDIATRIC Sachets x 12”