TOPICREM DA Ultra Rich Cleansing Gel 500 ml

860,00 ден

Чешање и иритација бебе – дете – возрасен чисти, смирува, штити

Нема на залиха

Опис

AD ULTRA-RICH CLEANSING GEL е специјално формулиран за секојдневно чистење на многу сува и чувствителна кожа и егзема кај доенчиња, деца и возрасни. Неговата нежна, ултра богата хидратантна база за чистење е без сапун и мирис, а содржи комплекс од анти-иритантни состојки за надополнување на липидите, како што се ленено масло, биолипиди и алантоин кои ја штитат бариерата на кожата. Максимални безбедносни стандарди: формула развиена за бебиња и деца, без мирис, без сапун. Тестирано под дерматолошка, педијатриска и офталмолошка контрола на атопична кожа. Не боде очи.

Brand

Топикрем

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOPICREM DA Ultra Rich Cleansing Gel 500 ml”