TOPICREM DA Emollient Balm 500 ml + Ultra Rich Cleansing Gel 75 ml

1,070,00 ден

Нема на залиха

Опис

Topicrem Peaux Atopiques DA Emollient Balm 500ml + Бесплатен гел за чистење 75ml комбинира два производи за хигиена и нега на атопична кожа.- Топикрем Peaux Atopiques DA омекнувачки балсам 500ml ги задоволува потребите на многу сува и атопична чувствителна кожа од целото семејство. Висока толеранција, неговата немрсна и нелеплива текстура без мирис содржи борово масло, богато со омега 3 и 6, за интензивно да ги надополнува липидите и алантоинот за да го смири чешањето. Кожата е еластична, удобна и повеќе не гребе. Без парабен. Дерматолошки тестирано. Хипоалергично.- Топикрем атопична кожа DA Surgras гел за чистење 75ml го чисти, смирува и заштитува лицето и телото на многу сува и атопична чувствителна кожа. Идеален за целото семејство, овој гел за чистење со нежна основа за чистење е исто така супер масен. Содржи комплекс од активни состојки кои ги надополнуваат липидите и анти-иритирачки со ленено масло, биолипид и алантоин, кои помагаат во заштитата на бариерата на кожата, намалување на чешањето и иритацијата. Без парфем, сапун, парабен, хипоалергично. Тестирано под дерматолошка, педијатриска и офталмолошка контрола на атопична кожа.

Brand

Топикрем

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOPICREM DA Emollient Balm 500 ml + Ultra Rich Cleansing Gel 75 ml”