TOPICREM CALM+ Soothing Micellar Water 200 ml

500,00 ден

Чисти и отстранува шминка,
Водоотпорна шминка,
Ја смирува кожата,
Чувствителни очи.

Нема на залиха

Опис

Смирувачката мицеларна вода CALM+ ја чисти и отстранува шминката од нетолерантна кожа и чувствителни очи.

Оваа мицеларна вода содржи мицели од природно потекло кои нудат висока ефикасност на чистење и отстранување шминка: ги елиминира нечистотиите, водоотпорната шминка и честичките од загадувањето.

Неговата нежна формула без мирис обезбедува насочено смирувачко дејство за нетолерантна кожа.

Резултати? Кожата се чисти, чувството на непријатност и иритација се смируваат.

Без сапун, погоден е за чувствителни очи и не ги боцка очите. Тестирано под дерматолошка и офталмолошка контрола на нетолерантна кожа и чувствителни очи

Brand

Топикрем

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOPICREM CALM+ Soothing Micellar Water 200 ml”