TOPICREM AC Mattiffying Care 40 ml

600,00 ден

1 на залиха

Опис

Лесен лосион за матирање, формулиран за чувствителни, мрсни и комбинирани типови на кожа.

Збогатен со микро-апсорбирачки пудри и цинк глуконат помага за повторно балансирање, апсорпција на вишокот на себум, затегнување на порите и матирање на кожата до 10 часа. Некомедоген, без маснотии и лесен за кожата, хидрира без затнување на порите, оставајќи ја кожата без сјај.

Лесно мириса со ноти на грејпфрут, цветови од чај и бел мошус.
Клучни придобивки

Матизирачки лосион за лице
Идеален за мрсна, комбинирана и чувствителна кожа
Ги затегнува порите
Ги намалува несовршеностите и го балансира себумот
Редуците блескаат
Хидрира без затнување на порите
Некомедоген и без масло

Како да се користи Topicrem AC Mattifying Care

Нанесете на чиста, сува кожа
Нежно масирајте го лицето и вратот
Може да се користи наутро и/или навечер

Brand

Топикрем

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “TOPICREM AC Mattiffying Care 40 ml”