SYNOSTEO Sachets x 30

1,110,00 ден

2 на залиха

Опис

SYNOSTEO е уникатна комбинација на калциум, витамин Д3 и витамин К2 во форма на шумлив прав. Содржи калциум цитрат и калциум лактат.

Придобивки од користењето на Synosteo®:

– уникатна комбинација на калциум, витамин Д3 и витамин К2 во форма на шумлив прав

– суплементите за џвакање или течните суплементи обично полесно се апсорбираат бидејќи нивните соли се веќе разградени пред да стигнат до желудникот

– содржи калциум цитрат и калциум лактат, а не калциум карбонат, така што не влијае на формирањето на камења во бубрезите и крвните садови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SYNOSTEO Sachets x 30”