STREPSILS LEMON Lozenges x 16

295,00 ден

Растворете по една пастила полека во устата на секои 2 до 3 часа по потреба. Strepsils Lozenges се погодни за возрасни и деца над 6 години. Не е погоден за деца од 6 години па нагоре. Доколку симптомите продолжат, консултирајте се со вашиот лекар.

Нема на залиха

Опис

Ако преферирате пастила без шеќер, пробајте Strepsils Sugar Free Lemon. Овие вкусни мали пастили содржат ефективни антибактериски агенси (дихлоробензил алкохол 1,2 mg и амилметакрезол 600 µg) кои го ублажуваат непријатноста од болки во грлото и мали инфекции на устата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “STREPSILS LEMON Lozenges x 16”