SILVERTUSS Throat Spray 30 ml

360,00 ден

Деца од 2 до 6 години: 1 прскање директно во усната шуплина 2-3 пати на ден.
Деца од 6 години па нагоре: 1-2 прскање директно во усната шуплина 2-3 пати на ден.
Возрасни: 1-2 прскање директно во усната шуплина 3-4 пати на ден. Чувајте го шишето во вертикална положба, внесете ја млазницата во усната шуплина и притиснете со брзо и цврсто дејство.

3 на залиха

Опис

Спреј за грло Silvertuss е Медицински уред индициран за симптоматски третман на иритација на грлото поврзана со печење, болка и отежнато голтање. Присуството на екстракт од сенф од Хеџ помага да се врати нормалниот тон на гласот, додека екстрактот од бел слез, богат со слуз, ја штити оралната слузница од иритирачки надворешни агенси. Етеричните масла од еукалиптус и лимон обезбедуваат освежувачки и балсамичен ефект, додека сувиот екстракт од прополис и колоидно сребро го зачувуваат растворот бидејќи помагаат во борбата против надворешните микробни агресии.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SILVERTUSS Throat Spray 30 ml”