SILVERTUSS Syrup 100 ml

340,00 ден

Деца од 2 до 6 години: препорачаната доза е 2,5 ml 3 пати на ден.
Деца од 6 години па нагоре: препорачаната доза е 5 ml 3 пати на ден.
Возрасни: препорачаната доза е 5 ml 3-4 пати на ден.
Користете ја дадената мерна чаша

2 на залиха

Опис

Сирупот Silvertuss е индициран како симптоматски третман на болки во грлото поврзани со кашлица и секреција на слуз; содржи екстракти од џваканица и бел слез, богати со слузници кои ја штитат оралната слузница од надворешни надразнувачи и ја поттикнуваат флуидноста на бронхијалните секрети и екстракт од мајчина душица кој обезбедува балсамичен ефект.
Сувиот екстракт од прополис и колоидно сребро го зачувуваат растворот спротивставувајќи се на надворешната микробна агресија.

Brand

Абофарма

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SILVERTUSS Syrup 100 ml”