SILVERTUSS Nasal Spray 30 ml

340,00 ден

Деца од 2 до 6 години: 1 прскање во секоја ноздра 2-3 пати на ден.
Деца од 6 години па нагоре: 1-2 прскања 2-3 пати на ден.
Возрасни: 1-2 прскања 3-4 пати на ден.
Чувајте го шишето во вертикална положба, внесете ја млазницата во носната шуплина и притиснете со брзо и цврсто дејство.

1 на залиха

Опис

Спреј за нос Silvertuss е медицински уред кој содржи морска вода со ефективна деконгестивна активност со осмотско дејство, гемо-дериват Ribes nigrum, природен антиоксиданс и есенцијални масла од еукалиптус и нијаули кои обезбедуваат освежувачки и балсамичен ефект. Течниот екстракт од прополис и колоидно сребро го резервираат растворот бидејќи помагаат во борбата против надворешните микробиолошки агресии.

Brand

Абофарма

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SILVERTUSS Nasal Spray 30 ml”