SIDERAL Gocce 30 ml

730,00 ден

SiderAL GOCCE – додаток во исхраната кој содржи железо во формулата Sucrosomial®Iron.

2 на залиха

Опис

SiderAL GOCCE – додаток во исхраната кој содржи железо во формулата Sucrosomial®Iron. Производот е додаток во исхраната кога внесот на железо е недоволен. Железото е минерал кој го поддржува одржувањето на правилниот енергетски метаболизам, е вклучен во транспортот на кислородот. Го поддржува имунолошкиот систем. Железото е суштински елемент за правилен развој на когнитивните функции кај децата. Железото исто така го намалува чувството на замор и замор, вклучено е во процесот на клеточната делба.

Brand

Сидерал

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SIDERAL Gocce 30 ml”