SIDERAL Forte Capsules x 20

960,00 ден

SiderAL FORTE – додаток во исхраната кој содржи витамин Ц и железо во форма на лесно сварлива сол.

5 на залиха

Опис

SiderAL FORTE – додаток во исхраната кој содржи витамин Ц и железо во форма на лесно сварлива сол. Производ за возрасни, особено кога внесот на железо е недоволен. Железото помага во правилниот транспорт на кислород во телото и го поддржува производството на црвени крвни зрнца и хемоглобин.
Витаминот Ц (L-аскорбинска киселина) ја зголемува апсорпцијата на железо. Покрај тоа, помага во правилното производство на колаген за да се обезбеди правилно функционирање на крвните садови.
Железото и витаминот Ц го намалуваат чувството на замор и замор.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SIDERAL Forte Capsules x 20”